Na przełomie 2009 i 2010 roku Komitet Ochrony Praw Dziecka przeprowadził akcję pod hasłem „Moja mama, mój tata, ich rozwód”. To kolejna kampania społeczna, która zwraca uwagę na jednakową potrzebę kontaktów dziecka rozwodzących się i rozwiedzionych rodziców z każdym z nich.

Jak piszą na swojej stronie twórcy kampanii: „rozwodzący się rodzice skupieni na swoich emocjach i konfliktach, zapominają o potrzebach dzieci. Często w konfliktach to dzieci stają się kartą przetargową a rodzice manipulują nimi, ograniczając im kontakt z drugim rodzicem. Celem kampanii jest podniesienie świadomości na temat problemu społecznego, że dzieci rozwodzących się i rozwiedzionych rodziców kochają i potrzebują obojga rodziców. Drugim celem jest promocja oferty pomocowej Komitetu Ochrony Praw Dziecka, który oferuje kompleksową pomoc dzieciom i rodzinom w sytuacji rozwodu”.

Kampania realizowana była w radiu, przez internet, w prasie, za pomocą reklamy zewnętrznej, wywiadów w programach telewizyjnych.

Komitet Ochrony Praw Dziecka działa na rzecz dzieci i ich rodzin nieprzerwanie od 1981 roku. Jego misją jest ochrona praw i interesów tych, którzy nie są w stanie samodzielnie ich bronić.

red. nacz.